Kursy stacjonarne

Kursy stacjonarne przeznaczone są dla osób, które nie mogą z różnych powodów przyjeżdżać na zajęcia w normalnym trybie.

* dla mieszkających w zbyt dużej odległości od Trójmiasta

Wiele razy trafiały do nas osoby z bardzo dużych odległości od Trójmiasta - z Bytowa, Lęborka, Słupska a nawet ze Szczecina. Osoby te dojeżdżając traciły mnóstwo czasu. Dla takich osób proponujemy szkolenie weekendowe. Szkolenie trwa 3 weekendy, rozpoczyna się w sobotę rano a kończy w niedzielę w okolicach godziny 15. Weekendy przypadają co drugi tydzień. To bardzo intensywny, pracowity weekend. Zakres zajęć obejmuje wszystko to czego inni uczą się na kursie podstawowym. W czas szkolenia wchodzą lekcje teoretyczne i praktyczne. Praktyczne odbywają się częściowo indywidualnie, częściowo w grupach. Szkolenie jest dostosowane do potrzeb przewodnika i psa/ Jest możliwość noclegu na miejscu, lub załatwienia noclegu w okolicy.

Koszt: z noclegiem - 700 zł, bez noclegu - 500 zł.

* dla osób, które nie mogą same wychować swojego psa

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, lub twoja sytuacja rodzinna nie pozwala na to abyś sam nauczył swojego psa podstawowego posłuszeństwa, możemy tobie pomóc. Zostawiasz u nas psa, my uczymy go posłuszeństwa, podstawowych komend, eliminujemy niepożądane zachowania, uczymy czystości, chodzenia na luźnej smyczy i wielu innych ważnych rzeczy. Na końcu szkolenia następuje "przełożenie psa", czyli my uczymy ciebie jak masz wymagać od psa tego, czego nauczył się u nas. Przełożenie to też przekazanie najważniejszej wiedzy, którą powinien posiadać każdy właściciel psa. W zależności od możliwości właściciela psa, przełożenie trwa 1-2 dni. Istnieje możliwość noclegu na miejscu. Długość szkolenia zależy od wieku psa i jego problemów.

Koszt: szczenięta do 6 m-ca życia - 1.500,00 zł - czas trwania 6 tygodni, młode psy od 6 m-cy do 12 m-cy - 8 tygodni - 2.500,00. Starsze psy w zależności od ustaleń z właścicielem i problemów jakie występują, dwa tygodnie - 1.500,00, dłuższe okresy cena ustalana indywidualnie.

Koszt nie obejmuje wyżywienia psa oraz niezbędnej opieki weterynaryjnej (również odrobaczanie, szczepienia i inne). Karmę dostarcza właściciel lub zwraca koszt jej zakupu.

* dla psów dla których niezbędna w procesie rehabilitacji jest zmiana otoczenia

Długość pobytu oraz koszt jest ustalany indywidualnie.

* psy asystujące osobom niepełnosprawnym

Wskazane jest abyśmy uczestniczyli w wyborze psa z miotu. Jeżeli już masz spokojnego, łagodnego psa, chętnego do pracy, a chcesz aby był twoim pomocnikiem - pomożemy tobie go wyszkolić. Każda osoba potrzebująca psiego pomocnika to inne zadania dla psa. Więc możliwość i zakres pomocy, wyszkolenia, długość oraz koszt ustalane są indywidualnie.

Czy wiesz, że...

Nos psa jest około milion razy wrażliwszy od naszego. Pies ma także 40 razy więcej komórek mózgowych, związanych z rozpoznawaniem zapachu. Naukowcom nie udało się do tej pory stworzyć maszyny, która byłaby lepsza pod tym względem od psa.

Rzetelna Firma