Rally Obedience

 

Rally obedience to posłuszeństwo na luzie. Przewodnik wraz z psem pokonują tor na którym rozmieszczone są tabliczki (stacje) informujące jaką czynność ma wykonać pies.

Może to być np. siad, zatrzymanie czy zwrot o 180'. Ilość tabliczek zależna jest od poziomu zaawansowania. Przewodnik może chwalić i zachęcać psa do wykonania danego ćwiczenia. Można używać komend optycznych, słownych bądź obu. Można również po wykonaniu określonych ćwiczeń wydać psu nagrodę w formie jedzenia.

W Rally-O mogą startować dorośli, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, dzieci, młodzież, psy rasowe, wielorasowe, kastrowane, niepełnosprawne!

Rally-O ma podział na 3 podstawowe klasy, różniące się od siebie stopniem trudności, dodatkowo jest Klasa Puppy, Klasa Senior i kategorie Kids oraz Junior.
W kategorii Kids mogą startować dzieci do 8 roku życia. Kategoria Junior została stworzona dla dzieci/młodzieży między 8 a 18 r.ż.
W Klasie Senior mogą startować psy powyżej 8 r.ż a w Klasie Puppy psioki między 6 a 12 miesiącem.

Sport ten został stworzony w USA w 1999r. Do Polski trafił za sprawą stowarzyszenia Rally Obedience w 2011roku.

Więcej o tym sporcie na www.rally-o.pl

W kursie mogą brać udział psy, które ukończyły szkolenie podstawowe. Przygotowujemy się do zawodów :) Zapraszamy do naszej drużyny :)

Karnet miesięczny spotkania 1x w tygodniu - 100zł
Karnet miesięczny spotkania 2x w tygodniu - 200zł

Czy wiesz, że...

Nos psa jest około milion razy wrażliwszy od naszego. Pies ma także 40 razy więcej komórek mózgowych, związanych z rozpoznawaniem zapachu. Naukowcom nie udało się do tej pory stworzyć maszyny, która byłaby lepsza pod tym względem od psa.

Rzetelna Firma