Nasze psy - Kaja

Nasze psy - Kaja

Kaja to seter irlandzki, który trafił do mnie pod koniec ub wieku ;) . Zakochałam się w niej od pierwszej chwili, kiedy spośród jej sióstr wyciągnęłam ją ze szczenięcego kojca. Byłam w takim szoku, że z naszego pierwszego  spotkania niewiele pamiętam ;) Na pewno powiedziałam: "już jest moja" :D Właściciel mamy Kai powiedział, że to największy urwis w miocie i ciągle pierze swoje rodzeństwo. Coś z tego charakterku zostało jej do dziś, bo nie da sobie "w kaszę dmuchać". Ale na co dzień jest przyjaźnie nastawioną do całego świata suczką. Uwielbia dzieci i dorosłych, ale nie jest przy tym nachalna. Przejeździła ze mną całą Polskę, głównie pociągami i autobusami. Jest niekłopotliwą towarzyszką mojego życia - taki wymarzony pies.

Ulubionym sportem Kai jest tropienie. Przez jakiś czas ćwiczyłyśmy agility, ale ze względu na jej częste kontuzje zrezygnowałam z biegania z nią. Czasem jedynie służy mi jako demo-dog (czyli pies demonstracyjny ;)) w trakcie kursu agility.

Bardzo lubi nowe wyzwania podczas kształtowania. Co chwilę wymyślamy kolejne zadania  które uwielbia rozwiązywać. Jedyną jej wadą jest, że pomimo, iż jest seterem, nigdy nie nauczyła się pływać - ale cóż to za wada? ;)

Obecnie walczymy o jej wzrok. Niestety starość przyniosła ze sobą chorobę, ale całe szczęście pomimo to Kaja nie traci ochoty do bieganych spacerów i wciąż jest wesołym psem.

Aktualizacja: Kaja straciła całkowicie wzrok, w lutym 2011 mając prawie 12 lat. Ale świetnie sobie radzi!

Smutna aktualizacja: Kaja odeszła za Tęczowy Most w wieku prawie 14 lat...

Czy wiesz, że...

Podobna metoda, do tej, którą uczymy psy w naszej szkole jest stosowana w Fokarium w Stacji Badawczej na Helu. Foki uczone są spokojnego zachowania podczas przyjmowania zabiegów pielęgnacyjnych, badań weterynaryjnych a także zabawy z opiekunami.

Rzetelna Firma