Nasze psy - Tofik

Nasze psy - Tofik

Tofik to gordon seter. Miał być wyczekany, z wyszukanej hodowli, po wyszukanych rodzicach, - po prostu wymarzony. Ale gdy zobaczyłam jego fotkę na stronie adopcji seterów - wymiękłam. Na zdjęciu ujrzałam psa biegnącego przez łąkę, którego uszy leciały w jedną stronę, nogi w przeciwną, a język w jeszcze innym kierunku ;)

Trafił do mnie, gdy miał prawie 7 lat z rodziny, która go kochała lecz nie dawała sobie z nim rady. Bardzo przyjaźnie i luzacko nastawiony do całego świata. Nie ma problemów ani z ludźmi, ani z psami, z którymi się świetnie dogaduje. Trafił do mnie z całym bagażem niepożądanych zachowań: ciągłe szczekanie, zjadanie świństw, kradzieże ze śmietnika, tarzanie się w nieczystościach i wiele, wiele innych. Obecnie jest prawie ;) psem idealnym. Jest straszną ciamajdą, potrafi na prostej drodze potknąć się i zedrzeć sobie nos.

Bardzo dobrze sprawdza się w oswajaniu psów lękliwych i pomocy w leczeniu agresji do psów.

Aktualizacja: Tofik odszedł za Tęczowy Most w wieku 12 lat.

Czy wiesz, że...

Podobna metoda, do tej, którą uczymy psy w naszej szkole jest stosowana w Fokarium w Stacji Badawczej na Helu. Foki uczone są spokojnego zachowania podczas przyjmowania zabiegów pielęgnacyjnych, badań weterynaryjnych a także zabawy z opiekunami.

Rzetelna Firma