O szkole

Gdańsk

Podczas kursów w szkole Canis Sapiens staram się każdą parę człowiek-pies traktować indywidualnie. Każdy pies jest inny, każdy właściciel ma inne wymagania co do swojego psa. Staram się tak dopasować szkolenie, aby zarówno właściciel, jak i jego pies wychodzili z zajęć zadowoleni. Na pierwszym miejscu stawiam zrozumienie Twojego pupila, abyś uniknął nieporozumień i aby praca z nim była wielką przygodą i przyjemnością.

Techniki, które stosuję, oparte są o pozytywne wzmocnienie pożądanych zachowań. Korzystam wyłącznie z humanitarnych metod, zgodnie ze swoją wiedzą i przekonaniami. Nie używam kar psychicznych ani fizycznych.

W każdym szkoleniu udział bierze właściciel psa (nigdy nie zostawia się u mnie psów na przeszkolenie), ponieważ to Ty żyjesz ze swoim psem i podczas szkolenia nawiązuje się pomiędzy Wami silna więź.

W naszej szkole stosujemy także metody z zestawu ćwiczeń “Control Unleashed” (Pies pod kontrolą).

Zajmuję się również terapią psów agresywnych i lękliwych, stosując różnorodne metody behawioralne dostosowane do każdego psa. Głównie wykorzystuję w swojej pracy nagrody funkcjonalne oraz Behavior Adjustment Training, który sprawia że praca z psem agresywnym jest niezwykle skuteczna (w połączeniu z ćwiczeniami z zakresu CU, przeciw warunkowaniem i odwrażliwianiem).

Szkolenia odbywają się w Gdańsku w okolicy CH Auchan i osiedli Kiełpinek i Wiszące Ogrody oraz na Ujeścisku. Dojeżdżamy także na indywidualne zajęcia do psów w różnych rejonach Trójmiasta jak również w okolicach w promieniu do 100 km. W przypadku dojazdów poza granice Trójmiasta zachęcamy do zebrania grupy znajomych chętnych do wspólnych treningów aby obniżyć koszty szkolenia. 

Nazwa naszej szkoły nie jest dziełem przypadku. Canis Sapiens - czyli pies, który myśli. Pracując przede wszystkim z właścicielami psów, uczymy, jak wykorzystać potencjał psa. Pokazujemy, jak nie stosując przymusu bezpośredniego, otrzymać od psa gotowość do pracy i spełnienia naszych oczekiwań. Dzięki metodom, jakie stosujemy, szkolenie staje się przyjemnością i dla właściciela, i dla jego psa. Nie mówimy psu, co robić - ale pomagamy mu samemu na to wpaść.

Wychodzimy z założenia, że żaden pies nie jest za stary na szkolenie, dlatego przyjmujemy psy w każdym wieku. Jednocześnie pamiętając, że najważniejsze dla budowania więzi właściciel - pies są pierwsze tygodnie w nowym domu, jako pierwsi oferujemy indywidualne, domowe zajęcia dla szczeniaków przebywających nadal na kwarantannie.

Bazując na regulaminach Obedience i Canine Good Citizen (Pies Dobry Obywatel), jesteśmy jednocześnie otwarci na indywidualne potrzeby każdego psa i jego właściciela. Naszym priorytetem jest harmonijne życie pod jednym dachem :-)

Pracujemy wyłącznie metodami pozytywnymi, nie stosując kar psychicznych i fizycznych, w zgodzie z własną etyką oraz wytycznymi Ustawy o Ochronie Zwierząt. Wiemy, jak trudno pożegnać się z teorią kija i marchewki, dlatego kładziemy duży nacisk na przekazanie takiej wiedzy, która pozwoli właścicielom zrozumieć, jak myślą ich psy, jak się z nimi komunikują i jak sygnalizują swoje potrzeby fizyczne i emocjonalne.

Nie szkolimy psów w kierunku agresji.


Serdecznie zapraszamy !

Czy wiesz, że...

Niektóre produkty, które spożywamy mogą być szkodliwe dla naszego psa. Należy m.in. unikać podawania psu: czekolady i innych produktów zawierających kakao, rodzynków, cebuli i czosnku, surowych ziemniaków, większych ilości wątróbki.

Rzetelna Firma