Referencje

Pani Moniko!


Proszę przyjąć od naszej rodzinki słowa podziękowania i wdzięczności za cenne wskazówki, jakich udzielała Pani – zawsze z uśmiechem i stoickim spokojem- nam, niedoświadczonym właścicielom sporego psa - Mr. Bostona (w skrócie: Bostona). Odkąd pies, jako szczenię, pojawił się w naszej rodzinie (październik 2008 r.), zawsze zależało nam na tym, aby układać psa wyłącznie metodami pozytywnymi. I chociaż nie znaliśmy wcześniej metody szkolenia z wykorzystaniem klikera, teraz - z perspektywy kilku miesięcy od zakończenia szkolenia- śmiało możemy powiedzieć, że jest to metoda fantastyczna !


Dzięki Pani wspaniałej umiejętności przekazywania „sześcionożnym kursantom” wiedzy, mogliśmy na co dzień cieszyć się z postępów, jakich dokonywał nasz Boston i - rzecz jasna - my, jego właściciele. A co w tym wszystkim jest najważniejsze: dzięki nauce za pomocą klikera nasz pies uczył się rozumieć nas - ludzi z ogromną radością i pasją.


Boston chętnie wykonywał (i nadal wykonuje) wszystkie komendy i nauczył się, że zawsze warto słuchać poleceń, bo ….. potem otrzymuje się wspaniałe nagrody.


Jesteśmy bardzo zadowoleni z atmosfery, jaka towarzyszyła naszym lekcjom. Dziękujemy również za wszystkie indywidualne wskazówki, jakich Pani udzielała i udziela do dnia dzisiejszego. Z przyjemnością będziemy rekomendować Szkołę Canis Sapien innym posiadaczom czworonogów.


Życząc dalszych sukcesów w układaniu kolejnych piesków - pozdrawiamy serdecznie


Magda, Andrzej z córkami i Bostonem

 

 


 

 

 

Drodzy miłośnicy czworonogów:)


Moja Pepper ma rok, ukończyłyśmy szkolenie w szkole Canis sapiens “Mądry pies, mądry przewodnik” z oceną celującą, a nic na to nie wskazywało. Pepper jest upartym psem, który uwielbia ponad wszystko zabawę, a dzięki szkoleniu, mogę ją bez obaw spuszczać ze smyczy. Poznała jak mnie słuchać, a ja- jak wydawać komendy, żeby słuchała. Nauczyłam się mądrze nagradzać, a dodatkowo moja rodzina ma zabawę patrząc jak piesek wykonuje różne sztuczki. Niewielkim kosztem nauczyłyśmy się żyć ze sobą i czerpać radość z zabawy i nauki. Gorąco polecam szkołę Canis Sapiens każdemu mądremu właścicielowi najlepszego przyjaciela człowieka:):)


Agnieszka i Pepper

 

 


 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i naukę tego, jak zrozumieć i kochać swojego “mądrego” psa!

Ewa i Bartek oraz Toro

 

 


 

 

 

 

 

 

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, na terenie, który nie rozprasza psa. Mała grupa pozwala treserce poświęcić więcej uwagi wymagającym tego psom. Żadne zajęcia nie przepadają z przyczyn niezależnych od właścicieli psów. Każde zajęcie można odrobić indywidualnie. Osoba prowadząca szkolenie jest niezwykle zaangażowana i oddana swojej pracy, wykazuje ogromną cierpliwość zarówno do właścicieli psów jak i samych czworonogów. Z czystym sumieniem mogę polecić szkołę dla psów Canis Sapiens.

Bogumiła Kiepek i Alma

 

 


 

 


 

Dino

Marta szkoliła mojego psa, który jest, a właściwie był dość trudnym przypadkiem, ponieważ jest niewidomy i do tego z powodu uszkodzenia ośrodka równowagi i móżdżku jest psem niepełnosprawnym. Dino był agresywny w stosunku do innych psów, zarówno samców jak suk i szczeniaków, poza tym mocno ciągnął na spacerach. Okazał się jednak dość pojętnym uczniem. Po raz pierwszy spotkałam się z pozytywnymi metodami szkolenia. Marta nauczyła nas (tzn. mnie i moją córkę) rozpoznawania jego stanów emocjonalnych, mowy ciała i znaków uspokajających. Nauczyła nas, że kolczatka i szarpanie to złe i przestarzałe metody, że psa należy obserwować i zrozumieć, co nam chce przekazać. Że pies zestresowany nie reaguje na przywołanie czy komendy i trzeba ten stres rozładowywać. Tak naprawdę to nauczyła nas, że dobro i zdrowie psychiczne i emocjonalne psa są w szkoleniu priorytetami, umiejętności są na drugim miejscu. Psy specjalnej troski nie muszą być doskonałe technicznie, ważne jest żeby były rozluźnione i spokojne. Nasze spotkania były dużym sukcesem, pies nauczył się relaksować, reagował na komendy, jego zainteresowanie innymi psami spadło, nauczył się koncentrować na przewodniku. I za to Marcie dziękujemy.

Monika Misiejuk

Małgorzata Misiejuk

Dino

Czy wiesz, że...

Uczenie starszych psów różnych sztuczek pomaga im zachować sprawny umysł do późnej starości. To nie prawda, że starszych piesków nie da się już nic nauczyć.

Rzetelna Firma