Grisha Stewart

Grisha Stewart jest jedną z najlepszych na świecie specjalistów od rehabilitacji psiej agresji. . Jej ośrodek  “Ahimsa Dog Training” w Seattle zyskał prestiżowy tytuł Najlepszego w Zachodnim Waszyngtonie. "Ahimsa" to buddyjska doktryna poszanowania wszystkich żywych stworzeń – metody, którymi pracuje Grisha, także są wolne od przemocy i promują dobrostan psów i ich właścicieli.

Grisha jest magistrem matematyki, który to tytuł obroniła w Bryn Mawr College. Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na wydziale psychologii - ze specjalnością behawioryzm - na Antioch University. Prowadzi własny ośrodek, zatrudniający 6 trenerów, udziela także konsultacji indywidualnych. Jej pierwszy zawód matematyka-teoretyka i wykładowcy znakomicie przekłada się na szkolenie psów i konsultacje behawiorystyczne – obydwa te zawody opierają się na rozwiązywaniu problemów, myśleniu krytycznym i umiejętnościach technicznych. Jednak od chwili założenia „Ahimsy” w 2003 roku Grisha odkryła, że jej czworo- i dwunożni uczniowie uczą się o wiele chętniej, niż studenci w college’u!

Fascynacja zachowaniem psów jest dla Grishy ogromną motywacją do pomagania innym w ulepszaniu metod rehabilitacji i szkolenia psów. Doprowadziło to do opracowania Treningu Regulacji Zachowań BAT, w którym konsekwencje środowiskowe wykorzystywane są do nagradzania psów i eliminowania problemów behawioralnych. Jej seminaria BAT się nie tylko niezwykle ciekawe – mają też ogromny walor edukacyjny i zbierają wspaniałe recenzje zarówno od profesjonalistów, jak i właścicieli psów.

Jej metody i publikacje polecane są przez największe sławy w świecie kynologii jak na przykład Patricia McConnell, Leslie McDevitt, Virginia Broitman

Czy wiesz, że...

Podobna metoda, do tej, którą uczymy psy w naszej szkole jest stosowana w Fokarium w Stacji Badawczej na Helu. Foki uczone są spokojnego zachowania podczas przyjmowania zabiegów pielęgnacyjnych, badań weterynaryjnych a także zabawy z opiekunami.

Rzetelna Firma