Grisha Stewart

Grisha Stewart jest jedną z najlepszych na świecie specjalistów od rehabilitacji psiej agresji. . Jej ośrodek  “Ahimsa Dog Training” w Seattle zyskał prestiżowy tytuł Najlepszego w Zachodnim Waszyngtonie. "Ahimsa" to buddyjska doktryna poszanowania wszystkich żywych stworzeń – metody, którymi pracuje Grisha, także są wolne od przemocy i promują dobrostan psów i ich właścicieli.

Grisha jest magistrem matematyki, który to tytuł obroniła w Bryn Mawr College. Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na wydziale psychologii - ze specjalnością behawioryzm - na Antioch University. Prowadzi własny ośrodek, zatrudniający 6 trenerów, udziela także konsultacji indywidualnych. Jej pierwszy zawód matematyka-teoretyka i wykładowcy znakomicie przekłada się na szkolenie psów i konsultacje behawiorystyczne – obydwa te zawody opierają się na rozwiązywaniu problemów, myśleniu krytycznym i umiejętnościach technicznych. Jednak od chwili założenia „Ahimsy” w 2003 roku Grisha odkryła, że jej czworo- i dwunożni uczniowie uczą się o wiele chętniej, niż studenci w college’u!

Fascynacja zachowaniem psów jest dla Grishy ogromną motywacją do pomagania innym w ulepszaniu metod rehabilitacji i szkolenia psów. Doprowadziło to do opracowania Treningu Regulacji Zachowań BAT, w którym konsekwencje środowiskowe wykorzystywane są do nagradzania psów i eliminowania problemów behawioralnych. Jej seminaria BAT się nie tylko niezwykle ciekawe – mają też ogromny walor edukacyjny i zbierają wspaniałe recenzje zarówno od profesjonalistów, jak i właścicieli psów.

Jej metody i publikacje polecane są przez największe sławy w świecie kynologii jak na przykład Patricia McConnell, Leslie McDevitt, Virginia Broitman

Czy wiesz, że...

Nos psa jest około milion razy wrażliwszy od naszego. Pies ma także 40 razy więcej komórek mózgowych, związanych z rozpoznawaniem zapachu. Naukowcom nie udało się do tej pory stworzyć maszyny, która byłaby lepsza pod tym względem od psa.

Rzetelna Firma