Seminarium Grisha Stewart 2012

BATTing 1000  dla reaktywnych psów (lęk, frustracja i agresja)

/click here for English version/

2-dniowe seminarium z ponad 10 demonstracjami na żywo, z udziałem 4 dorosłych psów i szczeniaka

Tematyka: Lęk, agresja do ludzi i psów, frustracja przy powitaniu, praca z ciałem, socjalizacja szczeniąt, zapobieganie agresji.

Dla kogo: właściciele psów reaktywnych i agresywnych, pracownicy schronisk i organizacji pro zwierzęcych, profesjonaliści zajmujący się szkoleniem trudnych psów

Prelegentka: Grisha Stewart, MA, CPDT Grisha Stewart należy do najlepszych trenerów w Stanach Zjednoczonych. Jest autorką Treningu Regulacji Zachowań (BAT - Behavior Adjustment Training) – metody szkoleniowej, pomagającej psom w odzyskaniu pewności siebie i nabyciu umiejętności społecznych. Dzięki swej niezwykłej prostocie i skuteczności w rehabilitacji reaktywności psów o różnym podłożu, metoda ta szybko zyskuje wielu zwolenników na całym świecie.

Fascynacja zachowaniem psów jest dla Grishy ogromną motywacją do pomagania innym w ulepszaniu metod rehabilitacji i szkolenia psów. Doprowadziło to do opracowania Treningu Regulacji Zachowań BAT, w którym konsekwencje środowiskowe wykorzystywane są do nagradzania psów i eliminowania problemów behawioralnych. Jej seminaria BAT się nie tylko niezwykle ciekawe – mają też ogromny walor edukacyjny i zbierają wspaniałe recenzje zarówno od profesjonalistów, jak i właścicieli psów. Czytaj więcej...

Opis seminarium:

Walka jest kosztowna, dlatego zamiast natychmiast rzucać się na przeciwnika, większość psów wysyła sygnały, mające zwiększyć odległość między nim a przeciwnikiem - od subtelnych do bardzo widocznych. Jednak wiele psów nauczyło się również rezygnować z tych subtelnych sygnałów i przechodzić od razu do bardzo agresywnych zachowań, walki lub panicznej ucieczki. W przypadku agresji, lęku lub frustracji BAT buduje umiejętności społeczne, pewność siebie i zaufanie do przewodnika. Podczas gdy w niektórych przypadkach korzysta się ze smakołyków i innych nagród, główną zasadą BAT jest korzystanie z nagród obecnych w środowisku, w którym występuje dany problem.

Na seminarium pokazane zostanie wiele filmów video obrazujących przypadki, w których wykorzystane zostały różne techniki BAT; będą również zaprezentowane filmy instruktażowe dla rozwiązywania konkretnych problemów, opisujące historię metod wykorzystywanych przez ostatnie dekady przy problemach z agresją, oraz tłumaczące, jak korzystać z BAT w połączeniu z innymi technikami modyfikacji zachowań. Omówione zostanie naukowe zaplecze BAT, a dodatkowo pokazane zostaną sposoby utrzymywania u psów niskiego poziomu stresu.

Grisha podzieli się swoją wiedzą, jak pozyskać wolontariuszy do aranżowania sytuacji szkoleniowych, jak umiejętnie korzystać z BAT w realnym świecie, jak radzić sobie z bójkami w domu, jak rehabilitować „kłótnie przy płocie”, etc. Seminarium wzbogacą demonstracje na żywo z czterema reaktywnymi psami, Grisha zaprezentuje również pracę socjalizacyjną ze szczenięciem. Demonstracje z udziałem tych samych psów w dwóch kolejnych dniach pozwolą zobaczyć postępy, jakie psy mogą osiągnąć dzięki BAT.

Bardzo cieszymy się, że jest w Polsce okazja aby właściciele psów, wolontariusze i profesjonaliści zobaczyli jak można pracować z trudnymi psami nowoczesnymi metodami, używając pozytywnych technik treningu. Ponieważ Grisha ma bardzo napięty terminarz szkoleń na całym świecie, na pewno taka okazja nie zdarzy się znów prędko.

Miejsce: Warszawa, Hotel Lando

Termin: 17-18 marca 2012

Koszt: przy płatności do 15 grudnia 2011 - 500 zł

przy płatności do 31 stycznia 2012 - 650 zł

Cena obejmuje dwa obiady oraz przerwy kawowe.

Ilość miejsc ograniczona

Seminarium będzie tłumaczone na język polski.

W seminarium nie mogą brać udziału psy uczestników.

Noclegi należy rezerwować we własnym zakresie, dla uczestników seminarium Hotel Lando przygotował atrakcyjną cenę. Aby uzyskać zniżkową cenę należy podać przy rezerwacji informację, że jesteście Państwo uczestnikami seminarium. W Hotelu mogą przebywać psy, jeżeli nie hałasują i nie niszczą.

Na miejscu będzie możliwość zakupu publikacji Grishy Stewart - DVD oraz książki. Polecamy skorzystać z tej okazji. Można zaoszczędzić na kosztach wysyłki :)

W obecnej chwili są już zarezerwowane wszystkie miejsca. Można zapisywać się na listę rezerwową. W tym celu prześlij mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Czy wiesz, że...

Uczenie starszych psów różnych sztuczek pomaga im zachować sprawny umysł do późnej starości. To nie prawda, że starszych piesków nie da się już nic nauczyć.

Rzetelna Firma